кадър: Бтв
Израел ще засили ударите в Газа, за да увеличи напрежението върху "Хамас", съобщи на пресконференция говорител на израелската армия, цитиран от агенциите.
"Трябва да влезем в следващата фаза на войната при възможно най-добрите условия, а не както който и да било ни казва. От днес увеличаваме ударите и минимизираме заплахата", посочи адмирал Даниел Хагари.
Той направи изказването си само часове след като в Газа влезе първата пратка с международна хуманитарна помощ от началото на войната, отбелязва Франс прес. Тя достигна палеситнския анклав през Египет.
В Израел военното ръководство посети днес подразделения на фронтовата линия, предава БТА.
"Газа е гъсто населена, врагът подготвя доста неща там - но и ние подготвяме за него", каза пред военнослужещи при визита в пехотна бригада началникът на израелския генерален щаб генерал-лейтенант Херци Халеви.
След атаките на "Хамас" на 7 октомври срещу Израел, отнели живота на 1400 души, Израел подложи Газа на бомбардировки и наземен обстрел. Според ръководените от "Хамас" власти в ивицата, 4385 души са загинали от палестинска страна.
Израел струпа и десетки хиляди войници и стотици танкове по границата с Газа за очаквана от мнозина сухопътна операция в ивицата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
9 май - Ден на победата
Дата: 09/05, 01:00
Днес е Летен Никулден
Дата: 09/05, 00:30
Предупреждават за предстоящ „супер Ел Ниньо“
Дата: 09/05, 00:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 00:00