снимка Булфото
Делян Пеевски от ДПС се ядоса и призова ГЕРБ и ПП-ДБ да престанат да се държат незряло.
"Предизборната кампания се превърна в изпитание по зрелост за лидерите на управляващите партии. В последните дни Бойко Борисов, Кирил Петков и Атанас Атанасов се замерват през медиите с обвинения и ултиматуми. Неизменно въвличайки ДПС в безсмислените си разправии. Настоявам лидерите на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ да не използват ДПС в предизборните си кампании. Още повече, че зрелостта и силата на една политическа партия е в способността й да търси и намира диалог и съгласие. А ДПС е и ще остане партия на диалога". Това обяви съпредседателят на парламентарната група на ДПС в позиция, разпространена от пресцентъра на партията
И допълва: "Призовавам лидерите веднага да престанат с ултиматумите, защото неделя ще мине и трябва да седнат на една маса и да управляват заедно, в името на спокойствието и сигурността на хората. Време е политическите лидери да осъзнаят, че политиката не е детска градина. За страната ни е най-важно да бъде съхранена нейната евроатлантическа идентичност".
"Нямаме право на отстъпление от това да има евроатлантическо правителство и го дължим на българските граждани. И нека лидерите си припомнят, че България е по-голяма от интересите на всяка една партия. Държавата може да бъде управлявана добре само в съгласие и ДПС допринася и ще продължи да дава приноса си за този процес", посочва още Пеевски, съобщи БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Доцова: Новото правителство е знак едновременно за промяна и за стабилност
Дата: 08/05, 22:29
Тръмп обяви 3 дни примирие между Русия и Украйна
Дата: 08/05, 22:05
Над 4000 антични предмета са иззети при спецоперация на ГДБОП и ДАНС, задържани са четирима
Дата: 08/05, 21:57
Няма замърсяване на водата във водоизточниците в свищовското село Вардим
Дата: 08/05, 21:40
Николай Копринков е назначен за началник на политическия кабинет на премиера
Дата: 08/05, 21:36