Делян Добрев: Подавам сигнал срещу премиера в прокуратурата и ДАНС


12/11/2023, 14:03

Снимка Булфото, архив

Депутатът от ГЕРБ Делян Добрев обяви във фейсбук профила си, че ще подаде сигнал в прокуратурата и ДАНС срещу премиера Николай Денков и членове на кабинета му.

Причината - неизпълнението на закона за компенсациите на горивата, който предвижда отстъпка от 73 стотинки на литър, пише trud.bg.

"Денков прекали! Законът за компенсациите на горивата със 73 стотинки на литър бил мъртвороден и затова не го изпълнявали. Не, не е мървороден! Мъртвородени за вашето правителство са интересите на България и на българския народ", пише Добрев, визирайки изказване на премиера от по-рано днес.

По думите на депутата отговорният министър "любезно е пропуснал" да изпълни закона и това продължава месеци наред. Добрев коментира, че няма никакви обективни причини за това и го определя като "несъвместимо с функционирането на правовата държава".

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 00:40

На 12 май имен ден празнуват Герана, Герасим, Герда, Герман, Геро, Искра, Искрен
Дата: 12/05, 00:30

Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00

Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55

Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия