Путин помилва осъдения за убийството на Анна Политковская


14/11/2023, 12:55

Кадър Риа

Става дума за бившия руски детектив Сергей Хаджикурбанов

Руският президент Владимир Путин помилва осъдения за убийството на разследващия журналист Анна Политковская през 2006 година. Става дума за бившия руски детектив Сергей Хаджикурбанов, предаде БТА и Нова.

„Като боец от специалните части, той беше поканен да подпише договор за участие в специалната военна операция. Когато договорът изтече, той беше помилван с указ на президента“, съобщи неговият адвокат Алексей Михалчик.

Политковская беше застреляна в асансьора на жилищния си блок в центъра на Москва. Тя беше известна с опозицията си срещу конфликт в Чечения и с критиките си към Путин.

Припомняме, че през 2018 година Москва беше осъдена за разследването за убийството на Анна Политковская. Според Европейския съд по правата на човека, макар че руските власти са обвинили и осъдили група хора, непосредствено свързани с поръчковото убийство, те не са предприели нужните следствени действия, за да разкрият поръчителя или поръчителите.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Задържаха петима, изтеглили над 20 бързи кредита с чужди лични карти
Дата: 09/05, 01:30

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 01:14

9 май - Ден на победата
Дата: 09/05, 01:00

Меси преди началото на Световното: Има други фаворити, които са по-напред от нас
Дата: 09/05, 00:45

Днес е Летен Никулден
Дата: 09/05, 00:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия