Тестват BG-ALERT във Варна


16/11/2023, 08:25

Кадър ФБ

Днес за Варненска област предстоят тестове на системата за разпространение на съобщения за предупреждение на населението за извънредни ситуации и бедствия - BG-ALERT. Тестовете имат за цел да се провери функционирането на системата, както и населението да придобие представа за начина, по който изглеждат тези съобщения в мобилните устройства.

Тестовете ще започват в периода от 12 до 12.30 часа.

Предвижда се на 29 ноември да се проведе национален тест в цялата страна. При всеки тест в продължение на половин час от 12,00 до 12,30 ч. ще бъде излъчвано съобщение, съдържащо текст на български и английски език.

Получаването на съобщението на мобилното устройство се очаква да бъде еднократно и съпроводено от специфичен звук и вибрация, дори при активиран безшумен режим.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кремен Георгиев: "Топлофикация София" има 61 началника и дължи милиарди
Дата: 15/06, 21:04

Мощен пробиотик спасява корема
Дата: 15/06, 21:00

Сензация на Мондиала - Испания се издъни срещу Кабо Верде
Дата: 15/06, 20:58

"Флагман": Жена загина, след като БМВ я блъсна на пътя Свети Влас - Слънчев бряг
Дата: 15/06, 20:53

Калас: Ударът срещу украински манастир опровергава твърденията на Русия, че е защитник на християнството
Дата: 15/06, 20:47

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия