19-годишно момиче, бито от полицаи на протеста: Ритаха ме в корема, за да нямам деца


21/11/2023, 20:15

Снимка Булфото

Млада жена разкри какво са й причинили полицаи по време на протеста на феновете срещу БФС. 

19-годишно момиче, бито от полицаи на протеста срещу Българския футболен съюз миналия четвъртък, разказа потресаващи неща пред БТВ. Тя обясни, че е станала жертва на брутална агресия от страна на четирима полицаи в градинката при църквата „Св. Седмочисленици“, докато се опитвала да си тръгне от протеста.

„Просто ме събориха на земята, удряха ме. После ме накараха да стана, при което аз станах и пак ме удариха - с палки, с ритници“, сподели момичето.

„Обиждаха ме и ми говориха. Дори още докато ме бият, ми обясняваха защо ме бият - че ще ме ритат нарочно в корема, за да нямам деца. После ми обясняваха, че точно това е била тяхната цел - да нямам деца, да не мога да родя, а дори и да родя - да не ги видя живи“, добави тя, пише novini.bg.

„Те ме вдигнаха и ме оставиха на една пейка с други хора, които бяха пострадали по същия начин. После просто ни казаха да станем, вкараха ни в един бус и ни закараха в районното. Нямаше разпит, един от полицаите дойде при мен и каза, че той ме е бил“, сподели младата жена.

На фона на множеството сигнали за полицейско насилие на протеста трима полицаи са отстранени от длъжност след безредиците, обявиха от ръководството на МВР. Срещу униформените са образувани дисциплинарни производства. Вътрешната проверка продължава.

Министърът на вътрешните работи Калин Стоянов обяви, че са взети мерки подобни случаи на полицейски произвол да няма. С полицаите ще работят психолози.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Откриха издирвания мъж от Перник край жп линия в критично състояние
Дата: 10/05, 07:36

Сирийският президент извърши промени в правителството и уволни брат си
Дата: 10/05, 07:29

Скандал в българска църква в Одрин - митрополит настоява за литургия на гръцки език
Дата: 10/05, 07:17

Всички пътници на засегнатия от хантавирус кораб се смятат за високорискови контактни лица
Дата: 10/05, 07:11

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 07:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия