снимка Булфото
Случаят с убитото бебе при катастрофа с участие на Лютви Местан се връща в досъдебна фаза за отстраняване на допуснати на досъдебното производство съществени процесуални нарушения.
Това стана по време на разпоредителното заседание в окръжния съд в Кърджали. Според магистратите пропуските на обвинението са довели до ограничаване на процесуалните права на обвиняемите.
Преди това адвокатите на двамата обвиняеми по делото за тежката катастрофа с Лютви Местан от 2019 г. поискаха прекратяване на делото и връщане в досъдебна фаза.
При инцидента край момчилградското село Загорско загина 6-месечно бебе.
Единият от обвиняемите е Местан, а другият е бащата на загиналото бебе - Юсеин Ахмед. Днес делото тръгна отначало и имаше разпоредително заседание. Причината – досегашният съдия се пенсионира.
Като мотив да поиска прекратяване защитникът на Лютви Местан заяви, че има допуснати груби и съществени процесуални нарушения в досъдебното производство, за това е подадена и жалба от клиента му в Софийската градска прокуратура. Производство е образувано по същата жалба, предаде днес.бг.
Това е поредният фалстарт по това дело, което бе отлагано няколко пъти.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Нетаняху: Войната с Иран не е приключила. Тръмп: САЩ ще вземат иранския уран в даден момент
Дата: 10/05, 20:22
Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12
Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00
Пол Мание: Българските пътища ми дадоха криле и се надявам да продължа по същия начин и в Италия
Дата: 10/05, 19:52
Областният управител на Габрово свиква спешна среща заради общественото напрежение в града
Дата: 10/05, 19:441 Коментар