Бивш министър с мрачна прогноза за живота на децата в България


23/11/2023, 18:15

Редактор: Недко Петров

Стопктадър бТВ

Бившият здравен министър Таня Андреева изрази притеснение, че липсва демографска политика у нас, с която да осигурим по-добра здравословна, образователна и пълноценна среда за порастващите.

Тя направи и мрачна прогноза за продължителността на живота на децата у нас.

Според едно изследване през 2060 година в България 60 процента ще са активно население, 30 процента застаряващо население и само около 10 процента население до 14 години. Децата всъщност са нашата инвестиция в това утре да ни има, каза тя в „Лице в лице“ по бТВ. 

Андреева коментира и наболелия проблем с построяване на нова детска болница.

Не зная дали знаете, вие и вашите зрители, че детската болница е строена за социален дом, за приют още по царско време. След това тя е реновирана и достроена, и е направена за нуждата на детското здравеопазване, заяви тя.

Но преди една година ги нямаше тези основни диагностични апарати, с които можеше едно детенце да се прегледа, и болно дете се разнася из всички болници. Големината на болницата и инфраструктурата не позволява да се инсталират всички видове апарати, добави Андреева.

Това отношение към децата обаче не проличава само по това, след като толкова десетилетия ние не успяхме да направим една болница, където да се лекуват само деца. Проличава и с детските градини, проличава и по образователните програми, които всяка година се променят, и всеки, който има ученик, може да каже, че все по-трудно разбираемо става за децата. Това е изключително много материал, който дори понякога не е съобразен с тяхното развитие за съответния клас, каза още Таня Андреева. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Шестима пострадали след масово падане на втория етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 20:09

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 20:00

Стрелба по автобус на градския транспорт в Перник
Дата: 09/05, 19:40

Хандбалният Спартак дръпна с 1:0 в серията за бронза
Дата: 09/05, 19:31

Давид Иванов: Най-важното беше да изиграя съчетанието си както трябва
Дата: 09/05, 19:31

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия