Над 200 сигнала постъпиха в пожарната в Пловдив за денонощие


27/11/2023, 11:38

Снимка Булфото, архив

Повече от 200 сигнала с искане за съдействие са постъпили през последното денонощие в оперативния център на пожарната в Пловдив. Преобладаваща част от тях са били за разчистване на паднали клони и дървета върху автомобили. Извършени са над 150 аварийно-спасителни и помощни операции, ликвидирани са и 6 пожара, предава Нова тв.

"Листата на дърветата се задържаха по клоните заради топлото време, а снегът полепна по тях и натежа. Из целия град паднаха дървета и клони, като щетите бяха предимно материални. Екипите ни - над 30 пожарникари и спасители, работиха денонощно", споделят от пожарната.

И въпреки че основните пътни артерии са проходими и движението се извършва нормално, целият наличен състав пожарникари и спасители работят на терен и днес, като разчистват вътрешни улици, дворове на учебни и здравни заведения, както и площите пред търговски обекти.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Дара промени песента за "Евровизия"
Дата: 06/05, 21:11

Ангел Найденов: "Прогресивна България" ще ускори модернизацията на армията
Дата: 06/05, 21:02

Издирват 34-годишна жена, изчезнала докато разхожда кучето си в София
Дата: 06/05, 20:52

Камион с гръмнала гума предизвика верижна катастрофа на "Хемус"
Дата: 06/05, 20:38

СЗО спешно търси 82 пътници от борда на самолет
Дата: 06/05, 20:26

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия