Идва ли още сняг? Прогноза до 10 декември


29/11/2023, 10:13

Булфото

Снежен студентски празник се очертава.

Четири дни след значителните валежи и силните бури в България, Румъния и Молдова, явно се задава нова снежна обстановка. Както споменахме още в неделя (26 ноември), към периода 7-10 декември, се задава нов циклон.

Вчера този циклон влезе и в крайните срокове на ECMWF. Разбира се, че тези прогнози са повече като коментар, трудно биха се нарекли прогнози. Но, ако това се случи, отново ще бъдем затрупани с много сняг. Причината е циклон, идващ от Северна Африка, и обикновено тези циклони носят много, много сняг!

Освен очакваните нови значителни валежи от сняг се задава и понижение на температурите. Според моделите след 10-ти декември, на места из низините и котловините температурите ще се понижат до минус 15 градуса по Целзий, предупредиха от Meteo Balkans.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Арестуваха мъж с оръжие близо до дома на принц Андрю
Дата: 07/05, 20:22

Зловеща смърт застигна 39-годишна жена от Сандански в Нидерландия
Дата: 07/05, 20:16

Милица Гладнишка: От трън, та на глог! Май, пак ще се виждаме на площада!
Дата: 07/05, 20:15

Доцова: Кабинетът на Делян Пеевски в Народното събрание става читалня
Дата: 07/05, 20:06

ЕС въвежда 2 нови изисквания за всички коли от 1 юли
Дата: 07/05, 20:04

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия