Редактор: Недко Петров
Стопкадър Нова Тв
Социологът Андрей Райчев направи взривяващ коментар на думите на Делян Пеевски, че може да стане премиер.
Пеевски е много активен, действително много активен. Тези негови изяви са предизборно въведение, тъй като доколкото разбирам през февруари предстои нещо уникално - българин може да бъде избран за шеф на ДПС. Така че той се държи към този електорат, започна по Нова Тв Райчев.
Пеевски реагира точно като Борисов, напада ги, защото трябва да обясни на своите хора как тия, които толкова не ги харесва, ги държим. Всеки политик в предизборна кампания се държи така. Пеевски се държи като паша, показва, че има сила, добави Райчев.
Това е философия и същина на политиката на Доган, която му осигури 35 години присъствие в партията с едно изречение: Няма да допусна българските турци да станат карта в чужда игра. Няма да ги използват ислямисти, османисти, каквито и да било, каза още социологът.
За да може да не позволиш да станеш равен от чужди и някой да те разиграва, както в Косово, за да стане това, трябва да имаш собствен ресурс. Той не можеше да посегне на ислямски пари или на саудитсик, те са 1000 фонда, 1000 милиарда, никога нито лев от тях. За целта обаче трябва да имаш собствена ресурс, тоест да може европейски проекти да влачиш към своите и непрекъснато да означаваш някакъв слой във властта, коментира Райчев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Финансистът Любомир Дацов: Скептичен съм, че ще бъдат постигнати успехи в "сивия" сектор
Дата: 05/05, 23:47
Пуснаха билети за мача между Григор Димитров и Стефанос Циципас
Дата: 05/05, 23:40
Библиотеката в Шумен отваря врати след тримесечно прекъсване
Дата: 05/05, 23:34
Почина Константин Чакъров
Дата: 05/05, 23:27
Ямал поднови тренировки след контузията
Дата: 05/05, 23:20