Редактор: Недко Петров
Стопкадри Нова тв
Биляна Гавазова направи брутален коментар за ситуацията, при която около половин милиони наши домакинства останаха без ток за дни заради лошите метеорологични условия.
Тъжно е да говорим за извънредна ситуация, забележете и за форс-мажор в края на месец ноември, началото на декември. Извънредна ситуация е да останеш с малките си деца в семейството 30 или 40 часа без ток, казя тя в „Пресечна точка“ по Нова Тв.
_%20357x%20706.png)
Ние сме супер изненадани и шокирани от това, че има толкова много сняг, но аз си задавам въпроса: А какво ще е щеше да се случи, ако продължаваше да вали сняг и ако продължаваше просто зимата да си е зима. Такава, каквато си я спомням в детството. Аз съм израснала в метър и половина, два сняг. Какво щеше да стане, ако беше два метра снега сега, допълни журналистът.
Ясно, е че климатичните особености дават своето отражение, има значение дали е сух, дали е пухкав, дали е мокър снега, как тежи, колко тежи колко. Добре ли са почистени дърветата, рязани и така нататък. Но въпреки това да говорим за такава извънредна ситуация и да казват Енерго дружествата, че е много извънредно, на мен някак си не ми се струва много логично, каза още Биляна.
_%20518x%20984.png)
За мен а е извънредно да нямаш ток в днешно време 24 часа или 48 часа, и видяхме съответно как хората ескалират. Отиват в Енерго дружествата, вадят тостерите, вадят всичките неща, които са им нужни, за да си направят една вкусна закуска и съответно привличат вниманието на медиите по друг начин, коментира Гавазова.
Трябва да има компенсация, но не трябва да стигаме до крайности. Защото пък имаше домакинства и хора, които казаха: Сега заради това, че ни спряха тока, ние искаме цялата ни сметка за месец декември да бъде спестена и да бъде поета от Енерго дружеството, и това смятам, че съвсем не е честно, заяви Биляна Гавазова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12
Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00
Пол Мание: Българските пътища ми дадоха криле и се надявам да продължа по същия начин и в Италия
Дата: 10/05, 19:52
Областният управител на Габрово свиква спешна среща заради общественото напрежение в града
Дата: 10/05, 19:441 Коментар
Янкулов за избора на нов ВСС: Ключовото е дали има политическа воля промените да бъдат реални, а не формални
Дата: 10/05, 19:34