Снимка: Live.Varna.bg
Общинският съвет във Варна избра ръководствата и съставите на постоянните, временните и специализираните комисии, съобщават от пресцентъра.
Начело на комисията по финанси и бюджет застава Николай Стефанов от „ПП-ДБ“. Неговият съпартиец Йордан Кателиев ще ръководи комисията по собственост и стопанство.
За председател на комисията по архитектура и градоустройство беше избран Иво Балчев от „Алтернативата“. Колегата му Георги Кулински от същата група поема транспортната комисия.
Съветниците от БСП Зорница Василева и Димитър Чутурков ще оглавят съответно комисиите по социални дейности и жилищна политика и по култура и духовно развитие.
Местният парламент реши Мария Тодорова от „Левицата!“ да ръководи здравната комисия, а Галина Иванчева от „Възраждане“ да поеме комисията „Туризъм, търговия и рекламна дейност“.
Начело на комисията по „Европейски въпроси и международно сътрудничество“ застава Ивайло Костадинов от „Има такъв народ“. Владислав Бакалов от „Алтернативата“ беше избран за председател на комисията по наука и образование.
Георги Георгиев от „Възраждане“ ще оглави „Младежки дейности и спорт“. Неговите съпартийци Дилян Григоров и Николай Костадинов ще ръководят съответно ПК „Обществен ред, сигурност и безопасност на движението“ и ВрК „Структури и общинска администрация.
Михаил Луков и Евгений Йосифов от „ПП-ДБ“ ще председателстват комисиите за противодействие на корупцията и за опазване и възпроизводство на околната среда. Начело на Наблюдателната комисия ще застане Светослав Йорданов от „Възраждане“.
Председатели на ПК „Благоустройство и комунални дейности”, ВрК „Правна“ и ВрК „Изработване на проект за Правилник за организацията и дейността на Общински съвет – Варна” не бяха избрани поради липсата на номинации.
В ръководствата на комисиите не участват представители на групите „Експертен център“, „Български гласъ“ и ГЕРБ. Преди гласуванията от ГЕРБ обявиха, че макар да разполагат с експерти в много области, няма да правят номинации в ръководствата на комисии и ще оставят на новосформираното мнозинство да поеме отговорност за тях. От другите две групи също не издигнаха свои кандидати.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мините над Кюстендил - под засилена охрана заради откритата нарколаборатория
Дата: 10/05, 20:54
Кирил Петков: Маршът на хамелеоните започна с пълна сила
Дата: 10/05, 20:372 Коментара
Нетаняху: Войната с Иран не е приключила. Тръмп: САЩ ще вземат иранския уран в даден момент
Дата: 10/05, 20:222 Коментара
Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12
Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00