Областният управител иска решаване на случая с тормозената ученичка от Бургас


12/12/2023, 14:40

Снимка Булфото, архив

Областният управител Пламен Янев организира спешна работна среща във връзка със случая за извършен психически и физически тормоз върху дванадесетокласничка от бургаското училище "Константин Петканов“, предава burgas24.bg.

В продължение на 2 години ученичката Миляна Попова твърди, че е подложена на физически и психически тормоз от нейни съученички, като след поредния случай на агресия тя подава сигнал до институциите. Областният управител, като представител на държавната власт за региона, веднага инициира среща с цел своевременно решаване на проблема.

Случаят стана известен едва няколко дни след младежката конференция против насилието - "Осъзнаването днес може да спаси живот утре", която се проведе под егидата на областния управител. Още в началото на срещата Пламен Янев заяви ясна воля и позиция, че институциите ще работят в единство до решаване на проблема. "Обществото трябва да е единно срещу всяка форма на насилие и да проявява нетърпимост към нея“, коментира той. Освен да защити жертвата, ролята на институциите е да осигури подкрепа по пътя на възстановяването й, допълни областният управител.

Областният управител изслуша внимателно всички страни по случая и даде препоръки за подобряване на комуникацията между институциите. Той уточни, че когато става дума за деца, трябва да излезем от буквата на закона и да сме с

Съпричастни към ставащото. Всички присъстващи се обединиха, че трябва да се работи с жертвата и с агресора, за да не става това норма за поведение и в след училищните години. Към момента последната жалба е подадена към прокуратурата за разглеждане по компетентност и уточняване дали има извършено престъпление, уточни инспектор Веселина Тодорова при ОДМВР. От РУО и ОДМВР се ангажираха да информират областния управител за мерките, които ще предприемат по случая.

На срещата са присъствали г-жа Алина Коньова, директор на ДСП-Бургас, г-жа Петя Петрова директор на РУО-Бургас, г-н Ивайло Марков – директор на СУ "Константин Петканов“, г-жа Жасмина Томова – психолог в училището, г-жа Веселина Тодорова – инспектор при ОДМВР и родителите на момичето.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 02:20

Меси с гол и две асистенции при победа на Интер Маями
Дата: 10/05, 02:00

Линдзи Вон е номинирана в състава на САЩ за Световната купа
Дата: 10/05, 01:30

Днес у нас се отбелязва Професионален празник на химика
Дата: 10/05, 01:00

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 00:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия