Снимка Pixabay
Чехия обяви събота за ден на национален траур след масовата стрелба на 21 декември, при която бяха убити 14 души. Стрелецът също е мъртъв, ликвидиран е от полицията.
В четвъртък вечерта хората запалиха свещи и оставиха цветя край мястото на стрелбата, предава БТВ.
24-годишен студент Давид Козак откри огън в сградата на Карловия университет в центъра на Прага. Ранените са 25, от тях 10 са в тежко състояние. Съобщено беше, че младежът е убил баща си в близко градче преди да открие огън в университета.
Полицията проверява дали стрелецът не е отговорен и за убийство от 15 декември – на мъж и двумесечната му дъщеря в гора край Прага.
Стрелбата в Карловия университет е започнала около 15 ч. местно време в четвъртък в сградата на Факултета по изкуства. Въоръженият мъж откри огън в коридорите и класните стаи на сградата.
Преподавателите и студентите използваха мебели, за да се барикадират в стаите. Драматични кадри, споделени в социалните медии, показват хора, които са излезли на външен перваз, за да се предпазят.
Стрелецът е бил студент в Карловия университет, не е имал криминални прояви. Все още не е ясен мотивът за стрелбата.
По първоначална информация атаката е била вдъхновена от подобен случай в Русия - стрелба в училище в руския град Брянск.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мартин Димитров: Предложените мерки срещу инфлацията са недостатъчни, но ги разбираме като начало на дебат
Дата: 11/05, 17:46
Добри новини за Любен Дилов от Италия - състоянието му се подобрява
Дата: 11/05, 17:37
Кръводарителска акция ще има в Белослав
Дата: 11/05, 17:27
Двама мотористи пострадаха при катастрофи в Кърджалийско
Дата: 11/05, 17:04