Весела Чернева обясни защо Австрия ни размотава за Шенген


28/12/2023, 18:45

Кадър Нова нюз

Наш експерт изрази прелюбопитно мнение за това, което Австрия причинява на България.

Преговорите с Автрия са вървяли до 23 декември и са били подновени веднага след двата коледни дни. Със сигурност правителството е искало точна дата за приемането ни в Шенген и по суша. Въпросът е какво може да се очаква. В Австрия предстоят избори и ако канцлерът Карл Нехамер беше обявил точна дата , това щеше да бъде използвано срещу него в предизборната кампания. 

Това каза в предаването "Денят на живо" по NOVA NEWS директорът на Софийския офис на Европейския съвет за външна политика Весела Чернева, която коментира приемането ни в Шенгенското пространство по въздух и вода.  

"Тази първа стъпка на приемането на България в Шенгенското пространство е много важна. Това означава, че България изпълнява стриктно своите задължения. Другото важно е, че България убеди Нидерландия, че наистина се води борба с корупцията. Всичко това се дължи на работата на кабинета "Денков". Влизането по въздух и вода в Шенген ще стане в края на март, защото тогава се сменя часовото време. Не мисля, че това е половинчат успех за България. В ЕС много често нещата се случват на малки стъпки. Предимствата от членството ни Шенген са и практически, и политически, защото това означава още по-дълбока интеграция на България в ЕС", разкри тя, пише novini.bg. 

"В момента в Сърбия текат тежки протести. Там има едно много голямо натрупано напрежение. Много чуждестранни наблюдатели се страхуваха това напрежение да не избухне в ново насилие по границата с Косово. За щастие това не се случва към този момент и недоволството е насочено изцяло към резултатите от изборите", добави Весела Чернева. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 22:50

Левски вдигна 27-ата титла в историята си
Дата: 09/05, 22:45

Путин: Войната върви към своя край
Дата: 09/05, 22:332 Коментара

Балкан излъга Черно море след продължение
Дата: 09/05, 22:32

Ердоган: Европа без Турция е непълна и уязвима при управлението на кризи
Дата: 09/05, 22:191 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия