Подготвя се санитарна сеч в Морската градина във Варна


08/01/2024, 17:07

Снимка ФБ

Кметът на морската столица съобщи важна новина за един от символите на града.

Предстои санитарна сеч и облагородяване на зелените площи в морската градина във Варна. Новината съобщи кметът Благомир Коцев и посочи, че има план за санитарна сеч и отстраняване на опаси сухи дървета.

Обществеността обаче трябва да бъде добре информирана за тази дейност.

Като сериозен проблем на морската градина бе посочено, че в много участъци скатът се свлича към морето. Според докладите има направени дренажи на крайбрежната алея, но те не се поддържат от 10 години, пише Moreto.net.

Предстоят срещи между Община Варна и Областната администрация относно брегоукрепването, съобщи кмета. По думите му инвестицията би била огромна, дългосрочна и трябва да се осигури с общи усилия.

Като тревожно бе определено състоянието на пътеките, алеите, стълбите и подстъпите в Морската градина.

"Някои са опасни за хората и ще предприемем действия в съответствие със специалния статут на парковата среда и нейното опазване", посочи кмета.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Киселова: В кабинета "Радев" има нещо старо, нещо синьо и нещо ново
Дата: 08/05, 10:20

Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09

Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08

Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08

„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия