Кадър Нова тв
Главният изпълнителен директор на "Боинг" Дейв Калхун призна, че американският самолетостроител е допуснал грешки и заяви пред служителите, че компанията ще гарантира, че инцидент като този с отделения панел на фюзелажа на 737 MAX 9 по време на полета на Аляска Еърлайнс "никога повече няма да се повтори". Повече от 170 самолета 737 MAX 9 са спрени от полет четвърти ден, докато текат проверки, предаде Дневник.
Най-високопоставеният служител на компанията в областта на самолетостроенето, Стан Дийл, също заяви на среща в градската зала в завода за 737 в Рентън, Вашингтон, че "Боинг" признава "действителната сериозност на инцидента", започвайки проверки на контрола на качеството и процесите, информира "Ройтерс".
Забележките на Калхун са първото публично признание на "Боинг" за грешките на компанията, след като в петък панелът на деактивиран авариен изход се откъсна с взривна декомпресия от фюзелажа на почти пълен самолет 737 MAX 9, оставяйки зейнала дупка до по чудо празните седалки.
Калхун заяви, че е бил "разтърсен до мозъка на костите" от инцидента, който върна и засили натиска върху "Боинг" във връзка с проблемната серия самолети почти пет години след тежката криза с безопасността на MAX, предизвикана от смъртоносните катастрофи в Индонезия и Етиопия. По това време Калхун беше член на борда на директорите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Роберто Баджо: Исках да изчезна. Беше огромен срам
Дата: 11/05, 01:30
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 01:20
Днес е празникът на Шумен
Дата: 11/05, 01:00
На 11 май имен ден празнуват Кирил, Киро, Кирчо, Кирана, Кика, Методи
Дата: 11/05, 00:30
Ники Кънчев: Нашата родина е една от най-нормалните страни в света
Дата: 11/05, 00:002 Коментара