Столичният кмет дари цялата си декемврийска заплата за благотрорителност


11/01/2024, 19:21

снимка Булфото

Столичният кмет дари цялата си декемврийска заплата за благотрорителност, а именно - 3098,96 лева. Дарих 1597,96. лв. на Асоциация "Детско сърце" и 1500 лв. на Асоциация "Муковисцидоза" България. И запазих символично 1 лев. Това съобщи във фейсбук кметът на София Васил Терзиев.

 Асоциация "Детско сърце" обединява родители, детски кардиолози, психолози, юристи и всички, които дават своята безкористна помощ и подкрепят деца и млади хора със сърдечни заболявания. На близо 500 деца на година се установяват сърдечни проблеми, а поне 250 се нуждаят от операция през първата година от живота им. Имаме 20 000 пораснали деца и млади хора с вродена сърдечна малформация, пише още той.

Втората кауза е тази на Асоциация "Муковисцидоза" България, които с дарението ще могат да осигурят специалните инхалатори, които използват техните пациенти. Евтината им версия струва 500 лв. и е с 5 години гаранция. В момента има кампания за събирането на 25 000 лв. за 50 инахлатора, които са абсолютна необходимост за пациентите освен нужните им медикаменти. В България има около 300 пациенти регистрирани с муковисцидоза - най-често срещаното генетично рядко заболяване, което обикновено се проявява в ранна детска възраст и засяга белите дробове и стомашно-чревната система, обяснява кметът.

"Надявам се, че споделяйки всички тези съдби и каузи, ще успея да мотивирам и други да направят своето малко добро дело. Разбирам всички, които ще кажат, че това не е системното решение и съм готов да се съглася. Осъзнавам, че е отговорност на нас - управниците, да направим така, че всички нуждаещи се да не трябва да търсят помощ по този начин. Доколкото можем ние ще се постараем всичко, което зависи от нас в Столичната община да бъде направено и подобрявано. Това ще отнеме време, което всички тези хора нямат, затова ще продължа да дарявам всеки месец своята заплата така, както обещах. И ще давам трибуна на каузите и призивите за помощ, за да може повече хора да се включват в тези благородни инициативи", пише още той, предаде днес.бг.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Четирима задържани след стрелбата по автобус в Перник, сред тях има и непълнолетни
Дата: 10/05, 13:40

Стартира последният етап на Джирото у нас
Дата: 10/05, 13:30

Барселона гони няколко рекорда до края на сезона
Дата: 10/05, 13:20

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 13:20

Времето във Варна в понеделник: Очакват се гръмотевици и 20 градуса
Дата: 10/05, 13:14

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия