Студентът, опитал да убие мъж в столичното метро, остава под стража


17/01/2024, 12:31

снимка Булфото

18-годишният студент с българско и руско гражданство, който в края на годината нападна с нож мъж в столичното метро, остава в ареста, реши Софийският апелативен съд.

Той е обвинен за това, че на 21 декември миналата година, около 05:30 часа в София, на пешеходен подлез в метростанция "Сердика 2", на изхода на "Антична Сердика", направил опит умишлено да умъртви А. С. чрез нанасяне на три удара с нож в областта на корема.

Наблюдаващият прокурор е преценил, че събраните в началото на разследването доказателства са достатъчно и е привлякъл обвиняемия към наказателна отговорност. Постановил е обвиняемият да бъде задържан за срок до 72 часа и в рамките на този срок е внесъл в СГС искане за вземане спрямо него на мярка за неотклонение задържане под стража.

Съдът е приел и че е налице както реална опасност от укриване, така и реална опасност от извършване на друго престъпление, поради което определил като подходяща най-тежката мярка за неотклонение.

Определението на СГС е било обжалвано пред САС, който го е потвърдил с определение, което е окончателно, предаде днес.бг.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Радев: Разбира се, че ще оставим Георги Кандев, той доказа своите качества
Дата: 09/05, 10:11

Полицията издирва 71-годишния Антон от Перник
Дата: 09/05, 10:09

Председателят на НСИ: За първи път имаме покачване при абсолютно всички стоки и услуги
Дата: 09/05, 10:00

Още един голям делфин е изхвърлен на плажа във Варна
Дата: 09/05, 09:472 Коментара

Русия съобщи за украинска атака с ранен цивилен
Дата: 09/05, 09:442 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия