кадър Нова телевизия
редактор Веселин Златков
Извънредният труд, който се полага в столичния градски транспорт, е повече, отколкото позволява закона, това заяви по Нова телевизия вицепрезидента на КНСБ Тодор Капитанов. Той каза също, че много от тях са в пенсионна възраст, какъвто е случая и с водача, на който вчера му прилоша зад волана, след което пострада тежко пешеходка, а други трима граждани - по-леко.
40% от ватманите са пенсионери, попълни Капитанов. Той коментира, че те, както и колегите им, са буквално гладни, защото нямат време да се нахранят. Те са изнервени и от контакта с другите участници в движението.
“На много от тях, с извинение, често им се ходи до тоалетната”, каза още вицепрезидентът на КНСБ. Той подчерта, че подобряването на условията на труд са част от исканията на протестите, които започват в столичния градски транспорт.
Утре заради протеста по поредица от линии в София ще има неспазване на графика, предупреди Капитанов. Той добави, че пак утре ще има и среща в общината, на която да се преговаря. Основното искане е за 30% на заплатите.
Протести на шофьори от градския транспорт могат да последват и в други градове, най-вероятно във Варна и в Бургас, каза още вицепрезидентът на КНСБ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Над 630 ракети срещу градушките са изстреляни за денонощие
Дата: 12/05, 11:46
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 11:40
Путин отиде с кола до хотел в Москва, за да вземе своя учителка на вечеря
Дата: 12/05, 11:37
Аварии оставиха много хора без вода във Варна
Дата: 12/05, 11:37
Община Варна обяви конкурс за началник на отдел „Образование“
Дата: 12/05, 11:32