Над 91 жертви на студеното време в САЩ


22/01/2024, 07:02

Снимка Pixabay

Над 91 жертви на студеното време в Съединените щати. Повечето хора са загинали вследствие на катастрофи заради лошото състояние на пътищата. Страната продължава да е в капан на тежки ледени бури, предава Нова тв.

Стотици хиляди в щатите Тенеси, Орегон, Вашингтон и Ню Джърси остават без ток. Властите в редица региони обявиха извънредно положение за опасно време и предупредиха хората да не излизат навън, тъй като пътищата са сериозно заледени. Много училища днес няма да работят, десетки бизнеси - също. Метеоролози съобщиха, че ледените бури ще продължат през следващите няколко дни.

„Работим като един обединен екип и се опитваме да разчистим региона. Наложи се да удължим извънредната обстановка  с няколко дни, тъй като състоянието на улиците не беше достатъчно задоволително и искахме да сме сигурни, че всички ще са в безопасност. В същото време така осигурихме на екипа ни допълнително време за работа, защото навън продължава да вали и да вали”, коментира кметът на Мичиган Анджи Нелсън.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хотелите по морето търсят рецепционисти, сервитьори и аниматори, няма желаещи
Дата: 07/05, 11:50

Пиян шофьор на тир едва не събори къща в Харманли
Дата: 07/05, 11:43

ПП: Радев го няма в парламента, очевидно му е неудобно да участва в свалянето на охраната на Пеевски и Борисов
Дата: 07/05, 11:40

Клисурски: Състоянието на държавния бюджет е адекватно на ситуацията, в резерва има 6,8 млрд. евро
Дата: 07/05, 11:33

Днес гледат мярката за неотклонение на литовката, наръгала четирима във Варна
Дата: 07/05, 11:281 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия