Ученичка припадна от вълнение при откриването на учебната година в Руската гимназия, съобщиха за Marica.bg очевидци на инцидента.
Както си стояло в строя детето се олюляло и се строполило, но съучениците му веднага се притекли на помощ. "Пренесоха я на пейката, веднага някой извади бутилка вода и я напръска, отнякъде донесоха апарат да й премерят кръвното", разказаха деца.
След 5-10 минути девойката се оправи. "Обясни, че й прилошало от притеснение за първия зъвнец, паднало й кръвното", разказа читателка са Marica.bg.
В двете елитни езикови гимназии "ЕГ "Иван Вазов"(Руската) и ЕГ "Пловдив" (Английската) първият учебен ден беше открит тържествено, с приветствени слова и с много усмивки. Първо прозвуча националният химн "Мила Родино", а след това химна на Европа "Одата на радостта".
Обичайно учениците не носеха раници за първия звънец, а по-дисциплинираните вадеха от джобовете миниатюрни тефтерчета с химикалки, някои дори и това пособие нямаха и си записваха на телефоните.
В Английската слово произнесе 8-класничка, която влязла с един то най-високите балове. Момичето пожела на връстниците си да задържат славата на ЕГ "Пловдив", от която са произлезли куп министри и премиери.
В ЕГ "Иван Вазов", която през последните десетина години си спечели име на най-престижното училище в Южна България, слово произнесоха шефката на Алианс Франсез в Пловдив Теофана Брадинска и почетният консул на Италия в Пловдив Джузепе ди Франческо.
"И за мен това е първи учебен ден, както и за вас, защото вие ще се учите да говорите чужд език, а аз български", произнесе без грешка на чист български почетният консул. В руската има паралелка с италиански.
Директорката на гимназията Марияна Димитрова пожела успех на учениците и предупреди "новобранците" 8-класници, че тук няма да им е леко, но пък ще научат много.
снимката е илюстративна!
На живо: Първото заседание на правителството на Румен Радев
Дата: 08/05, 16:05
Тир се запали в движение на АМ "Тракия"
Дата: 08/05, 16:04
Подготвят нов конкурс за главен архитект на Варна
Дата: 08/05, 15:48
Времето във Варна в събота 9 май: Започват валежи
Дата: 08/05, 15:48
Скандал в "Старбъкс" прераснал в престрелка на Главната във Варна: Били са рускоговорящи
Дата: 08/05, 15:414 Коментара