Стопкадър Спортал.бг
Най-силният ни баскетболист вече е в София.
Лидерът в Евролигата Олимпиакос и голямата звезда на гръцкия гранд Александър Везенков пристигнаха в София за мача си с Апоел Тел Авив от 37-ия кръг на елитната надпревара в родната столица в четвъртък. Срещата в "Арена София" започва в 19:30 ч.
Французинът Еван Фурние не е в групата на "червено-белите" от Пирея за двубоя, тъй като изпитва стомашни проблеми.
"Малко е странно, мачът е специален за мен, за вас, за всички. Да играя пред приятели, роднини, пред хора, които нямат възможност да гледат Евролигата на живо и мен, е невероятно.
Идват играчи, идват отбори, които, да не се лъжем, нямаше никога да дойдат в България, ако не беше се случило това с Апоел. Дано се вдигне интереса към баскетбола.
По-специално, по специфично ще е, няма да е типичното гостуване, чакам да видя как ще изглежда залата, как ще се напълни. Знам, че ще се чувствам у дома.
Мачът е от голямо значение, ще бъде една битка, една война и трябва да я спечелим.
Засега се справяме добре, но форматът е такъв, че след една седмица няма значение дали си първи или четвърти, защото започват плейофите.
Почти на 100% съм здрав, обичам да играя всички мачове. Надявам се до края на сезона да съм здрав и да помагам на отбора. Искаме да сме първи, да завършим сезона по успешен начин и да спечелим трофея. Но и другите отбори го искат, затова стъпка по стъпка.
Само да съм здрав, ако не се лъжа, мачът е на 5 юли, ще бъде на линия. Нека дойде тогава моментът и ще го коментираме", сподели Везенков при пристигането си на летище София, коментирайки в края на интервюто пред Спортал.бг и темата за националния ни отбор.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Закрит басейн и повече спорт за децата: нова визия за Варна
Дата: 09/04, 01:20
Седмица до края на великденската кампания на Flip.bg
Дата: 09/04, 01:20
Глобиха с 520 евро мъж, който се закани да взриви АЕЦ „Козлодуй“
Дата: 09/04, 01:00
Lidl с игра за двоен билет за финала на UEFA Europa League 2026 в Истанбул
Дата: 09/04, 00:50
Илин Димитров: ролята на депутатите от Варна е да работят за Варна, а не да са неоткриваеми, след като ги изберат
Дата: 09/04, 00:50