Мария Габриел: Франция е партньор и стратегически съюзник на България


15/02/2024, 21:28

Снимка: Фейсбук, Мария Габриел

"Благодаря на министъра на външните работи на Франция Стефан Сежурне за топлото посрещане в Париж и конструктивна дискусия", това написа вицепремиерът и външен министър на Република България Мария Габриел след проведена среща с дипломат номер едно на Париж в профила си във Фейсбук.

"Франция е партньор и стратегически съюзник на България, с когото споделяме общи приоритети в международния дневен ред. Тази година ще отбележим 145 години от установяване на дипломатическите ни отношения", добави тя.

"Сред ключовите теми, които обсъдихме, бяха:

Новата пътна карта между България и Франция, с която ще актуализираме споразумението за стратегическо партньорство от 2008 г.

Инициативата "Три морета"

Присъединяването на България към еврозоната и ОИСР

Благодарност за подкрепата за приемането на България в Шенген. Разчитаме на Франция и благодарим и за заявената подкрепа за премахването на сухопътните граници

Подкрепата за Украйна

Ситуацията в Близкия изток", посочи още Мария Габриел

"Днешната среща е пример за доброто партньорство между България и Франция и дава заряд за надграждане на сътрудничеството ни", с тези думи завърши поста си тя.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Предимно слънчево по Черноморието
Дата: 08/05, 06:00

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 05:20

Спортът по телевизията в петък 8 май
Дата: 08/05, 05:00

Хороскоп за петък: Овен - планиране; Лъв - инициатива; Стрелец - нови познанства; Козирог - дисциплина; Риби - чувствителност
Дата: 08/05, 04:30

На 8 май през 1886 г., търсейки лек за главоболие, фармацевтът Пембъртън създава Кока-Кола
Дата: 08/05, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия