Глобиха за дрифт 19-годишен


29/02/2024, 06:00

снимка: Булфото

В началото на тази седмица е получен сигнал за опасно шофиране в сливенското село Сотиря. Сигналът е подаден от граждани, които са били притеснени от опасното поведение на вода на лек автомобил, който е извършвал маневри и движение с приплъзване на гуми и навлизане в насрещната пътна лента. Това се е случило малко преди 14:00 часа на оживена улица в населеното място, в момент когато в близост е имало група деца и автобусна спирка с чакащи хора, съобщиха от ОДМВР - Сливен.

Районно управление – Сливен и служители от участък „Петолъчка” са предприели незабавни действия за документиране на случая и установяване на извършителя. Автомобилът е установен благодарение на общинските камерите за видеонаблюдение в населеното място. На видеозаписа се вижда как автомобилът се движи настани и навлиза в насрещната лента, преминава по мост, прави обратен завой и отново на същото място завърта автомобила с приплъзване на гумите, при което оставя следи върху пътната настилката. Впоследствие полицейските служители установяват и водача. Той е на 19 години от село Сотиря. Придобил е правоспособност само преди няколко месеца. Автомобилът е „Фолксваген Бора”, собственост на негов роднина.

Нарушителят е призован в РУ-Сливен, където му е съставен акт за административно нарушение. Санкцията, предвидена в ЗДвП, е глоба в размер на 3000 лева, 12 месеца лишаване от правоуправление и спиране от движение на автомобила.

Това е поредният санкциониран водач за дрифт и опасно шофиране, след подаден сигнал от граждани и документиран благодарение на видеонаблюдението.

Всеки сигнал, подаден от граждани, се проверява и при наличие на достатъчно данни за нарушение се налага санкция. Сигнали за нарушения на ЗДвП могат да се подават на електронната поща на ОДМВР-Сливен – [email protected].

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Никола Цолов с бронз на картинг шампионата по издръжливост в Хасково
Дата: 21/04, 23:21

Половин Шумен остана без вода днес след поредна авария
Дата: 21/04, 23:14

Трафик нюз: 22-годишният, задържан за убийството на баща си в Пловдив, е направил частични самопризнания
Дата: 21/04, 23:07

ЦСКА удари с 2:1 Лудогорец за Купата
Дата: 21/04, 23:001 Коментар

Дете е пострадало леко при катастрофата между двата трамвая в София
Дата: 21/04, 22:57

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия