снимка Булфото
Шофьорите и служителите в "Градски транспорт" - Варна през тази година ще вземат две увеличения на заплатите си. Това заяви в морската столица лидерът на КНСБ Пламен Димитров след среща с ръководството на "Градски транспорт", съобщи БНР. Договорено е споразумение, според което е осигурено увеличение на заплатите във фирмата от утре, 1 март, както и от началото на месец септември.
Ще бъдат назначени 17 шофьори, с което до известна степен ще се облекчи натоварването на водачите и ще се намали пропускането на курсове.
4 400 000 лева са предвидени за увеличение на заплатите в "Градски транспорт".
От 1 март всички водачи ще получават твърда сума от 370 лева върху основната си заплата, а 230 лева повече ще бъде заплатата за всички останали работещи в дружеството.
Второто увеличение от 1 септември предвижда увеличение от 10 процента върху вече увеличените заплати, за всички работещи в "Градски транспорт". Така от 1 септември, след второто увеличение, шофьорите ще вземат 2 050 лева, допълни Димитров.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 05:30
Спортът по телевизията във вторник 12 май
Дата: 12/05, 05:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 04:50
Хороскоп за вторник: Овен - текущи задачи; Близнаци - енергия; Лъв - вдъхновение; Скорпион - промяна; Риби - интуитивни решения
Дата: 12/05, 04:30
На 12 май 1957 г. Българският спортен тотализатор стартира дейността си с играта "Спорт тото 1"
Дата: 12/05, 04:00