Снимка Булфото, архив
Разумно и нормално би било да има нов кабинет. Това каза в интервю за "Още от деня" политологът проф. Румяна Коларова.
"Това е нещо, което всички нормални хора очакват и нещо, към което всички политици трябва да се стремят по разумен и балансиран начин", мисли тя, предаде Fakti.bg.
"Подаването на оставка в уговорения ден е спазване на споразумение, но това не означава, че трябва да бъде гласувана веднага, часове след като е подадена", отбеляза политологът.
Проф. Коларова е разсъждавала какви може да са причините оставката на кабинета "Денков" да се гласува толкова бързо. И е открила два "рационални аргумента", първия от които обаче определи като "сбъркана стратегия". Според нея неопитността на "Продължаваме промяната" в политиката проличава в в това, че не могат да предвидят последиците от собствените си действия.
"Първият аргумент е гласуването да се състои в сряда, когато има редовно заседание на Министерски съвет. Това означава, че премиерът ще си спести лице в лице да слуша нелицеприятни, отвратителни по своите изразни средства дебати, на които бяхме свидетели в парламента. Това, обаче, влошава обстановката, а не я прави по-лека. Вторият аргумент, в който има по-голяма доза рационалност, е следният: основната атака на ПП-ДБ срещу Борисов беше, че не отива в парламента да присъства, когато има такъв тип обсъждания", предположи политологът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Днес е Летен Никулден
Дата: 09/05, 00:30
Предупреждават за предстоящ „супер Ел Ниньо“
Дата: 09/05, 00:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 00:00
Бившият здравен министър Стефан Константинов: България има прекалено много болници
Дата: 08/05, 23:55
Инвалиди от Русе остават без адекватна грижа
Дата: 08/05, 23:50