кадър Нова тв
Историята на Червения пират е доста екзотична. Би трябвало да се види дали някой не стои зад "този човек, отправял закани за убийства към магистрати.
Това коментира в ефира на БНТ правосъдният министър в оставка Атанас Славов.
"Трудно ми е да повярвам, че един човек, описван като психически неустойчив, сам си избира жертвите и пише съобщения, които са, меко казано притеснителни, те са силно обезпокоителни и стряскащи", заяви Атанас Славов.
В неделя Софийският районен съд остави в ареста т.нар. Червен пират. Мъжът е действал сам, предполага се, че страда от психично заболяване, което трябва да бъде диагностицирано, заяви преди дни директорът на Главната дирекция „Национална полиция“ главен комисар Атанас Илков.
Министърът в оставка Атанас Славов коментира и новия новия Закон за съдебната власт, който вече е публикуван за предварително обществено обсъждане. Той посочи, че най-важните промени в него са независимост на съдиите, отчетност на прокуратурата, независимост на Инспектората към Висшия съдебен съвет, нови правила за конкурси и атестиране на магистрати, ограничаване на властта на прокуратурата до наказателния процес и ограничаване на възможностите за произвол на прокуратурата.
За ротацията на кабинета Славов каза, че уикендът със сигурност ще има интензивен процес на преговори, но най -важното е дали политическите субекти в парламента искат да продължат реформаторската програма и ангажиментите, които са поети, или ще предпочетат да се отиде на предсрочни избори.
„Продължаваме промяната – Демократична България“ искат продължаване на реформата във всички ключови сектори, отбеляза той. В този геополитически контекст не можем да си позволим нов цикъл от избори и несигурност за страната, добави Атанас Славов, пише БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сред изненадите по трасето на Джиро д'Италия: Хоро, сватба и балет
Дата: 10/05, 21:12
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 21:10
Мините над Кюстендил - под засилена охрана заради откритата нарколаборатория
Дата: 10/05, 20:54
Кирил Петков: Маршът на хамелеоните започна с пълна сила
Дата: 10/05, 20:372 Коментара
Нетаняху: Войната с Иран не е приключила. Тръмп: САЩ ще вземат иранския уран в даден момент
Дата: 10/05, 20:222 Коментара