Снимка: Булфото
Светият синод се събира, за да избере наместник-председател на Синода. Според устава на Българската православна църква архиереите трябва да го изберат в седемдневен срок от смъртта на патриарха, съобщава БНТ.
Той предприема необходимото във връзка с избирането на нов български патриарх, което трябва да стане най-късно до четири месеца след кончината на главата на Българската православна църква.
Вчера пловдивският митрополит Николай обяви, че няма да участва в борбата за наследник на патриарх Неофит.
В специално обръщение към клира и миряните той заявява, че броени дни след погребението на Негово Светейшество са започнали медийните интриги и около наследяването на патриаршеския престол.
Заради това декларира, че не желае и няма да приеме да бъде включван като кандидат за патриаршеския престол в процедурите на Светия синод.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Русия съобщи за украинска атака с ранен цивилен
Дата: 09/05, 09:44
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 09:40
Предполагаем случай на хантавирус в Испания
Дата: 09/05, 09:38
Георги Лозанов: До президентските избори ще е станало ясно каква власт е дошла
Дата: 09/05, 09:281 Коментар