913 евро минимална работна заплата за семейните в Гърция от 1 април


29/03/2024, 12:58

Снимка: Pexels

На 830 евро ще бъде увеличена минималната работна заплата в Гърция. Това ще стане от 1 април, съобщи в началото на днешното заседание на гръцкото правителство премиерът на страната Кириакос Мицотакис, цитиран от гръцките медии.

Мицотакис подчерта, че това е четвъртото увеличение на минималната работна заплата от идването на власт на Нова демокрация през 2019 г., съобщи телевизия Скай. Тогава най-ниските възнаграждения са били 659 евро, т.е. общото увеличение за периода е 27 процента.

С минималната работна заплата са обвързани и се увеличават и редица надбавки и социални плащания.

Според решението минималната заплата ще бъде 830 евро за несемейните служители със стаж до 3 години.

Семейните ще получават поне 913 евро, колкото ще бъде минималното заплащане и на несемейните със стаж от поне три години, пише икономическото издание "Икономикос тахидромос". Според скалата на минималното заплащане най-висок размер ще има то за семейните със стаж поне девет години, за които то е определено на 1162 евро.

След последното увеличение точно преди една година минималната работна заплата в Гърция беше 780 евро.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Първан Симеонов: Хората казват на Румен Радев, че не обичат крайностите
Дата: 07/05, 21:12

Журналист: „Прогресивна България“ спира популизма в парламента
Дата: 07/05, 20:57

Няма българи на борда на заразения с хантавирус круизен кораб
Дата: 07/05, 20:54

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 20:50

Калоян Методиев: Кабинетът на Радев е катастрофален. 50 % са свързани с Радев, 50 % с Пеевски
Дата: 07/05, 20:411 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия