Снимка Фейсбук,
Всички се смяхме на глупостите на Кирил Петков за уж огромния скок в плодовитостта на българите при тяхното управление, но е хубаво освен шегите да видим и реалните данни, защото те не са никак забавни.
За това призова в коментар във "Фейсбук" анализаторът и коментаторът Кристиян Шкварек, цитиран от /fakti.bg/.
България:
Раждаемост 2019: 61 538
Раждаемост 2020: 59 086
Раждаемост 2021: 58 678
Раждаемост 2022: 56 596
Раждаемост 2023: 49 610
(Източник НСИ)
Плодовитост и раждаемост са две различни метрики и скокът в първото на графиката на Петков е плод изцяло на статистическа грешка в едно изследване след последното преброяване.
Всъщност миналата година ООН "повиши" България от втория най-бързо изчезващ народ на света на първия.
Задминахме балтийските страни и официално станахме най-бързо топящата се страна на Земята. До 2050-та демографската катастрофа тук ще безпрецедентна спрямо всяка друга държава.
Нужни са спешни и радикални мерки за повишаване на раждаемостта до поне базисната 2.1. Тъкмо това е каузата на Месец на семейството и голямото Шествие, което организираме на 22-ри Юни.
В България има министерство и агенция за всяка възможна глупост, а няма за буквално най-важното: Министерство на демографията.
Страната трябва спешно да възприеме тази кауза като основен национален проект и партиите да възприемат правилото, че всеки кабинет ще излъчва задължително вицепремиер по демографския въпрос.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Предполагаем случай на хантавирус в Испания
Дата: 09/05, 09:38
Георги Лозанов: До президентските избори ще е станало ясно каква власт е дошла
Дата: 09/05, 09:281 Коментар
Песков: За Путин 9 май е натоварен и наситен работен ден
Дата: 09/05, 09:15
Между 1 и 1.30 евро на едро за сливи, и ябълки, и череши тази година в Кюстендилско
Дата: 09/05, 09:131 Коментар
Волен Сидеров: Жив съм и в добро здраве. Имаше посегателство над моето здраве
Дата: 09/05, 09:101 Коментар