Кадър БТВ
Добри новини от съда за висш варненски магистрат.
Бившият апелативен прокурор на Варна Владимир Чавдаров е бил оправдан днес на първа инстанция по обвинението за незаконно притежаване на боеприпаси. Това съобщи за "Дневник" адвокатът на Миков Людмил Рангелов.
Чавдаров беше отстранен от длъжност за срок от четири месеца, които изтекоха още през ноември м.г., но не можа да участва в конкурса за апелативен прокурор, който предстоеше.
По тази причина той беше възстановен като редови апелативен прокурор, но не й като административен ръководител.
Разследването срещу Владимир Чавдаров започна на 26 юли миналата годитна след сигнал на бившия варненски кмет Иван Портних, че му е дал, а той е получил подкуп. В края на юли Чавдаров получи обвинение вместо за подкуп, както твърдеше Портних, за незаконно притежаване на боеприпаси, по което днес е бил оправдан на първа инстанция.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Част от Цветния квартал във Варна остана без вода
Дата: 26/02, 13:47
Един милиард пъти по-бърз от нас: AI и бъдещето
Дата: 26/02, 13:40
Лавров: Москва не поставя крайни срокове за спиране на войната в Украйна
Дата: 26/02, 13:391 Коментар
Плевнелиев: Кабинетът „Гюров“ е създаден, за да даде пълен комфорт на Румен Радев
Дата: 26/02, 13:332 Коментара
Европрокурор Георгиева: Нямам конкретно обвинение, а само бланкетна форма за нарушение
Дата: 26/02, 13:18