София Коен: Президентът още живее във времето, когато властта беше в негови ръце


17/04/2024, 16:55

Редактор: Александър Дечев

Кадър: "Нова телевизия"

"Президентът продължава да живее във времето, в което Конституцията беше друга и властта беше в него що се отнася до служебните кабинети и той трябваше да ги прави неутрални от политическите партии".

Това заяви в предаването "Пресечна точка" по "Нова телевизия" маркетинг специалистът София Коен.

"Смятам, че така както е записано, изборът за министър-председател е сред едно от лицата в държавата, което е назначено от парламента, а това означава от политическите партии. Което означава, че това лице е представител на политическа партия или е свързано. На мен ми се струва, че в момента така както е съставен, не смятам че е идеалният вариант. Мисля, че има по-добри форми за служебно правителство, има практики в Европа. Но така както е записано  в момента, изказването на президента не е в духа на закона", смята тя.

"Главчев е абсолютно пасивен по страшно много теми и в много неща, в които трябваше да излезе напред. Ето, по темата с Иран и Израел нямаше позиция от Главчев. Чакал външния министър, но той не излязъл с такава", добави Коен.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Служителите в белгийските затвори стачкуват заради пренаселеност
Дата: 11/05, 14:52

СЗО и ЕК: Опасността от хантавирус в Европа е ниска
Дата: 11/05, 14:50

Градушка колкото боб удари Петрохан
Дата: 11/05, 14:41

Въздушната линейка транспортира мъж с анавризма от Смолян към София
Дата: 11/05, 14:40

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 14:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия