Снимка Булфото, архив
Присъда от 18 години лишаване от свобода получи днес обвиненият в убийството на 32-годишния Илиян Илиев от „Люлин”.
Софийският градски съд призна за виновен подсъдимия Ал Газзи за умишлено убийство, съобщиха от пресцентъра на институцията.
Обвинителният акт е внесен в съда от Софийската градска прокуратура на 27 януари 2023 г. Разследването по случая е проведено от Столичната дирекция на вътрешните работи под ръководството и надзора на прокуратурата.
Подсъдимият Ал Газзи е предаден на съд за това, че на 9 януари около 22:40 часа в квартал „Люлин“ в София, умишлено умъртвил Илиан Илиев чрез намушкване с нож, убийството е извършено по особено мъчителен начин за пострадалия и по хулигански подбуди.
Подсъдимият е извършил убийството в изпитателния срок на предходното му осъждане. Софийски градски съд му наложи наказание лишаване от свобода за срок от 18 години и определи първоначален строг режим на изтърпяване на наказанието. Приведе в изпълнение предходната присъда от 1 година и 6 месеца затвор.
Първоинстационната присъда на съда не е окончателна и може да бъде обжалвана пред Апелативен съд – София.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 22:20
Добруджа измъкна точка на Спартак 1918 Варна с гол в последните секунди
Дата: 06/05, 22:17
Дмитриев: "Луфтханза" може да зареди гориво в Москва
Дата: 06/05, 22:12
Над 500 тона негодни храни и повече от 1,3 млн. яйца спря БАБХ за два месеца
Дата: 06/05, 22:04
Бургас даде официален старт на Джиро д'Италия с представяне на 23 отбора
Дата: 06/05, 21:54