Кадър Youtube
Потенциалната покупка на Гренландия от САЩ е обсъждана активно от президента Доналд Тръмп и неговия екип по националната сигурност, заяви днес говорителката на Белия дом Карълайн Левит, цитирана от Ройтерс.
„Всички варианти винаги са на масата за президента Тръмп... първият вариант на президента винаги е бил дипломацията“, каза тя на редовна пресконференция.
Междувременно държавният секретар на САЩ Марко Рубио заяви днес, че ще се срещне с представители на датските власти идната седмица - в момент, когато американският президент Доналд Тръмп казва, че иска да поеме контрола над Гренландия - автономна територия на кралството в Арктика, предаде Ройтерс.
„Ако президентът идентифицира заплаха за националната сигурност на САЩ, то всеки президент има възможността да се справи с нея с военни средства. Като дипломат, какъвто съм в момента и по каквото работим, ние винаги предпочитаме да постигаме споразумение по различни начини – това включва случилото се във Венецуела“, заяви Рубио пред репортери в отговор на въпрос дали САЩ биха били готови потенциално да изложат съюза НАТО на риск, като пристъпят към военна операция.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Ройтерс: Иранските власти показаха днес, че ще стигнат до по-твърди мерки
Дата: 11/01, 00:451 Коментар
Лавина уби трима любители скиори във Франция
Дата: 11/01, 00:30
Тенденции в уеб дизайна и изработката на сайтове и онлайн магазини през 2026 година
Дата: 11/01, 00:30
Националният защитник Росен Божинов с трансфер в Италия за 5 млн. евро
Дата: 11/01, 00:15
Още по-достъпно пазаруване в Lidl през януари
Дата: 11/01, 00:10