Снимка: Булфото
С дълбока тъга изказвам искрени съболезнования на семейството и близките на младата жена, загубила живота си при трагичния инцидент на Беловодски път. Това е тежка човешка загуба.
Инцидентът е станал на територията на Природен парк „Витоша". Независимо от това, Столична община е ангажирана и съдейства изцяло на полицията и на всички компетентни институции за изясняване на фактите.
Това се казва в позиция на кмета на Столична община във връзка с трагичния инцидент в Природен парк "Витоша", при който дърво се срути върху кола на семейство с две деца. Майката загина.
В момента се извършва разследване и е важно да се изчака неговият резултат, без да се правят прибързани изводи за причините и отговорността, допълва кметът.
Днес в София има силен вятър, който е причина за множество инциденти – до момента са подадени 45 сигнала за паднали дървета и клони и 15 сигнала за паднали или разместени строителни огради. Екипите на дирекция „Аварийна помощ и превенция" и на Столичната пожарна работят по разчистването и обезопасяването на засегнатите участъци, посочва Дарик.
Паралелно с това съм разпоредил допълнителни проверки на рискови участъци и засилен мониторинг, за да се намали рискът за хората.
Безопасността на гражданите е абсолютен приоритет, пише още кметът.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Аварии оставиха хиляди варненци без вода
Дата: 08/01, 11:17
Тръмп: Венецуела ще купува стоки само от САЩ с парите от петрола си
Дата: 08/01, 11:17
Жена осъди Община Смолян, пострадала при падане на заледена улица
Дата: 08/01, 11:06
Заради пориви от 18 метра в секунда променят графика на ферибота в Белослав
Дата: 08/01, 11:04
Жълт код във Варна: Температурите паднаха драстично за 2 часа
Дата: 08/01, 11:02