Посрещат военният научноизследователски кораб „Св. св. Кирил и Методий“ във Варна


Дата: 11/04, 06:59

Снимка: Булфото

Във Варна ще бъде посрещнат първият български военен научноизследователски кораб „Св. св. Кирил и Методий“ (НИК 421) от третата му експедиция до Антарктида, съобщиха от Висшето военноморско училище (ВВМУ) „Н. Й. Вапцаров“, предава БТА. Очаква се церемонията да се проведе на Морска гара – Варна. 

Преди това, от 12 ч. в Звездната зала на Планетариума на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ ще има брифинг, който ще бъде изнесен от капитан II ранг Николай Данаилов, ще има и доклад от професор Христо Пимпирев.

Корабът отплава за експедицията до Ледения континент на 7 ноември 2024 г. с нова космическа лаборатория на борда. Лаборатория на борда на НИК 421 е дело на „ЕндуроСат“. Създателят на компанията Райчо Райчев посочи тогава, че това е начин да се експериментира върху синергията космос-море. 

На 10 март тази година българският научноизследователски кораб отплава от пристанището на военноморското училище в Тузла, Истанбул, където беше на официално посещение.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Гражданинът на Русия и Израел, издирван в Москва и задържан във Варна, остава под домашен арест
Дата: 08/01, 22:00

Водещ турски експерт по репродуктивно здраве консултира безплатно български пациенти във Варна
Дата: 08/01, 22:00

Кристин Лагард отбеляза първата седмица, откакто България е член на еврозоната
Дата: 08/01, 21:53

Бившият министър Никола Стоянов за еврото: Санкции ще има, но няма да имат ефект
Дата: 08/01, 21:471 Коментар

Андрей Райчев: Ако Радев не се яви на изборите, ще получим пак временна ситуация
Дата: 08/01, 21:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия