Снимка Булфото
"Петел" следи какво се случва с въздушната ни линейка.
Спешната помощ по въздуха ще заработи у нас най-рано в края на май.
До втори май ще бъде финализирано вътрешнофирменото обучение на пилотския състав, който ще управлява медицинския хеликоптер у нас, съобщават от фирмата-доставчик на вертолетите. След Великден се очаква проверяващ пилот от "Леонардо" да извърши проверка на уменията на българските пилоти за изпълнение на мисии.
През обучение обаче предстои да премине и медицинският екип, който ще обслужва хеликоптера. Проверките на уменията им се очаква да приключат до края на май, потвърдиха от Министерството на здравеопазването.
Въпреки че България вече има своя първи медицински хеликоптер, той още не се включва в спасителни мисии.
Това налага в спешни случаи да се използват военни хеликоптери, предаде БНТ. Пример за това е операцията по транспортирането на 2-годишното дете от Враца, което беше простреляно в главата с въздушна пушка в средата на април, пише novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Скандал в "Старбъкс" прераснал в престрелка на Главната във Варна: Били са рускоговорящи
Дата: 08/05, 15:412 Коментара
Варна отстъпва по брой плажове със "Син флаг" на Бургас
Дата: 08/05, 15:40
Джиро д'Италия: Благодаря ти, България!
Дата: 08/05, 15:29
Пет подлеза във Варна с приоритет за основен ремонт
Дата: 08/05, 15:27
Новият регионален министър ще посети района на свлачището, което отнесе участък от пътя Смолян - Пампорово
Дата: 08/05, 15:181 Коментар