Стопкадър Нова нюз
Георги Харизанов изрази за бъдещето редовно правителство след изборите.
Ще могат ли основните политически партии след всичко, което ще си кажат в следващия месец, да успеят да намерят компромис и да управляват заедно? Или ще се стигне до спирала от избори?
Темата в предаването „Офанзива с Любо Огнянов” по NOVA News коментира политическият анализатор Георги Харизанов.
„Въпросът е в името на какво ще се създава това правителство след изборите. Не обичам да правя прогнози, но всичко е възможно. Ставали сме свидетели на това как ожесточени врагове управляват заедно след изборите и са налагали едни върху други силово решенията си”, заяви той.
По думите му е възможно и след вота конфликтът да продължи и „силовото налагане на политики да продължи. „И това няма да е новина. Въпросът е, ако ще се създава правителство – в името на какво? Дали в името на идеи, приоритети и цели, или в името на назначения и на трудострояване? Ако ще е само, за да се разпредели една власт на квотен принцип – по-добре да не се създава. Ако ще е, за да се формулират най-накрая национални цели – то в такъв случай няма да има значение кой персонално ще участва в него, защото важното ще са целите и политиките”, подчерта Харизанов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 01:20
Днес е празникът на Шумен
Дата: 11/05, 01:00
На 11 май имен ден празнуват Кирил, Киро, Кирчо, Кирана, Кика, Методи
Дата: 11/05, 00:30
Ники Кънчев: Нашата родина е една от най-нормалните страни в света
Дата: 11/05, 00:002 Коментара
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 00:00