Булфото
Очаква се днес президентът Румен Радев да обяви кога ще връчи първия проучвателен мандат за съставяне на правителство.
Преди това държавният глава и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили ще участва от 11:00 часа в ритуала по традиционния Богоявленски водосвет на бойните знамена и знамената светини на Българската армия на площад "Свети Александър Невски" в София, предаде БНР.
Водосветът ще бъде отслужен от Негово светейшество Българския патриарх Даниил. Президентът Румен Радев ще приеме почетния строй на представителните части на Българската армия и ще положи венец пред паметника на Незнайния воин.
На церемонията ще присъстват и вицепрезидентът Илияна Йотова, както и министърът на отбраната в оставка Атанас Запрянов и началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов.
Очаква се след традиционния ритуал по водосвета на бойните знамена и знамената светини на Българската армия държавният глава да оповести пред медиите кога ще връчи първия проучвателен мандат за съставяне на ново правителство в рамките на 51-ото Народно събрание.
По Конституция той трябва да го връчи на посочен кандидат за министър-председател от най-голямата по численост парламентарна група - ГЕРБ-СДС.
В края на консултациите с парламентарните групи, които Румен Радев проведе от 15-и до 19-и декември миналата година след оставката на кабинета "Желязков", стана ясно, че намерението му е рулетката с мандатите да се завърти след Новогодишните празници и да връчи първия мандат през януари.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Последният майстор на файтони у нас си отиде на 95 години
Дата: 07/01, 20:43
Варненец: Пробвах да сменя левове в евро, от две банки ме върнаха
Дата: 07/01, 20:39
МОСВ: Язовир Тихомир прелива, като водите се вливат в река Крумовица
Дата: 07/01, 20:35
Николай Николов: Хората с наводнени мазета много да внимават с тока
Дата: 07/01, 20:07