Край! Ако дължите нещо на държавата, не може да правите сделки


08/05/2024, 12:59

снимка pexels

От 3-ти май не можем да продадем имота или колата си, ако имаме публични задължения. Тази проверка при нотариусите обаче доведе до хаос, разказват самите те. Хората масово се оказват с неплатени глоби към КАТ, държавата или общините и вчера се е налагало да бъдат връщани. Това се получава, защото нотариусите вече задължително в реално време проверяват по електронен път дали клиентите им - продавачи на имоти или коли, имат неплатени задължения.

Нотариус Пламка Григорова каза за Нова нюз, че 50% от клиентите се оказват със задължения, което спъва гражданския оборот. Тя поясни, че по-голяма част от хората са предпочели да погасят задълженията си.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



От полицията с подробности за блъснатия мъж от столичния Лъвов мост
Дата: 22/06, 20:09

Черно море с първа тренировка в Трявна
Дата: 22/06, 20:02

Два тира се блъснаха на АМ "Струма" в района на Кочериново, има ранен
Дата: 22/06, 19:57

Откриха труп на мъж в реката край Лъвов мост в София
Дата: 22/06, 19:52

Голям пожар на 20 километра от Атина
Дата: 22/06, 19:45

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия