снимка pexels
От 3-ти май не можем да продадем имота или колата си, ако имаме публични задължения. Тази проверка при нотариусите обаче доведе до хаос, разказват самите те. Хората масово се оказват с неплатени глоби към КАТ, държавата или общините и вчера се е налагало да бъдат връщани. Това се получава, защото нотариусите вече задължително в реално време проверяват по електронен път дали клиентите им - продавачи на имоти или коли, имат неплатени задължения.
Нотариус Пламка Григорова каза за Нова нюз, че 50% от клиентите се оказват със задължения, което спъва гражданския оборот. Тя поясни, че по-голяма част от хората са предпочели да погасят задълженията си.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
От полицията с подробности за блъснатия мъж от столичния Лъвов мост
Дата: 22/06, 20:09
Черно море с първа тренировка в Трявна
Дата: 22/06, 20:02
Два тира се блъснаха на АМ "Струма" в района на Кочериново, има ранен
Дата: 22/06, 19:57
Откриха труп на мъж в реката край Лъвов мост в София
Дата: 22/06, 19:52
Голям пожар на 20 километра от Атина
Дата: 22/06, 19:45