Кадър Министерство на туризма
На 19 май 2024 г. бяха извършени нови проверки за нелоялни практики при организираните туристически пътувания. Служители на Министерството на туризма съвместно с Комисията за защита на потребителите, Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация“ (ИААА), Национална агенция по приходите (НАП) и Икономическа полиция извършиха проверки на ГКПП "Капитан Андреево“. Бяха проверени 25 автобуса, пристигащи от Турция. Проверка е извършена на туроператорите – организатори на пътуванията за законово извършване на дейността, съобщиха от Министерството на туризма.
ИА “Автомобилна администрация" установи нарушения при проверката на един от превозвачите. Автобусът беше спрян от движение, а на водача бе съставен Акт за установено административно нарушение (АУАН) съгласно чл. 55, т. 1 от Наредба № 11 от 31.10.2002 г. за международен автомобилен превоз на пътници и товари, за това, че няма необходимия валиден лиценз за изпълняване на дейността.
Внезапните проверки на контролните органи, съвместно с Министерството на туризма, ще се извършват през цялата година и ще бъдат изпълнявани не само на гранично-контролно пропускателните пунктове в страната, но и на стратегически туристически обекти във вътрешността на страната.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Полицията във Варна вече хваща нарушители на пътя и участници в гонки с дрон
Дата: 30/08, 13:28
Делян Добрев: ГЕРБ трябва да издигне свой кандидат за президент, Гюров е тик-ток манекен
Дата: 30/08, 13:16
Неиздаването на касова бележка - основното нарушение във Варна, регистрирано от НАП
Дата: 30/08, 13:04
Катастрофа затруднява движението по пътя София – Варна
Дата: 30/08, 12:58
Земетресение с магнитуд 4,7 в Албания
Дата: 30/08, 12:48