България се кандидатира за домакин на европейското по фигурно пързаляне догодина


21/05/2024, 10:34

снимка pexels

България подготвя документите си, с които да се кандидатира за домакин на Европейското първенство по фигурно пързаляне през януари 2025 година, след като Загреб не може да организира шампионата, съобщават от БФ Кънки.

Столицата на Хърватия се отказа от домакинството на шампионата за мъже и жени през следващата година. В съобщение до Международния кънки съюз хърватската федерация съобщава, че причината е в "непредвидени обстоятелства".

Това налага спешно да се намери друг домакин и Българската федерация по кънки вече подготвя документите. Крайният срок за подаването им е 24 май, когато ще стане ясно кои други градове са готови да приемат състезанието.

Датите на надпреварата са 20 - 26 януари 2025-а.

Загреб трябваше да приеме също Европейското първенство през 2021 година, но то бе отменено заради пандемията от коронавирус.

Досега пък София е била домакин на два шампионата на континента - през 1991 и през 1996 година. Започващият наесен сезон е предолимпийски, така че резултатите от Европейското ще бъдат важни за класирането на състезателите за Олимпиадата през 2026 година в Милано и Кортина Д`Ампецо, предаде днес.бг.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Гечев: Внесохме законопроекти против неоправданите цени в магазините
Дата: 11/05, 15:19

Човекът, който даде идеята Джирото да дойде в България: Няма нито едно обвинение от отборите на падналите състезатели към пътната настилка
Дата: 11/05, 15:13

Близо 20 държави проявяват интерес към подписване на споразумения за дронове с Украйна
Дата: 11/05, 15:09

Времето във Варна във вторник: До 23 градуса и гръмотевици
Дата: 11/05, 15:03

Премиерът Радев назначи двама заместник-министри на финансите
Дата: 11/05, 14:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия