Читателка на "Петел" поиска право на коментар относно статията, озаглавена Обявиха пожизнените пенсии с разсрочено плащане.
Тя е възмутена от липсата на конкретна информация по темата, която е важна за хиляди българи.
Ето какво пише Ана Иванова:
"Пиша ви по повод статията ви от 21.05.2024 г. относно втората пенсия - тази от задължителен пенсионен фонд.
Защо не уточнихте за какви периоди е разсроченото плащане - същите са едва няколко месеца и пенсионерът следва да умре в тези периоди, за да бъде наследен и то в определени параметри на сумата.
Всички варианти за пенсиониране са негативни за пенсионера - що за сума са 80 или 89 лв. месечно?!
Преценено е никой да не успее да получи натрупаната сума, което е несправедливо и неморално.
Вноските към фондовете бяха задължителни по закон, а сега резултатът са обидно ниски суми претенциозно наричани пенсии., посочва тя и допълва:
"Опитите ми да се сдобия с коректна и подробна информация в насока втората пенсия, която ми предстои още през юни, се оказаха неуспешни".
Според нея темата трябва да се продължи и да се доразработи, още повече, че от първи юли предстоят промени и от фондът й отговорили, че не знаят как тези промени, които са функция от минималната пенсия, ще засегнат бъдещите пенсионери.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Великобритания издирва 3500 българи за непогасени студентски заеми
Дата: 21/06, 12:36
Хеликоптер се включи в издирването на младата жена в Банско
Дата: 21/06, 12:32
Мъж се удави на Южния плаж в Приморско
Дата: 21/06, 12:111 Коментар
Времето във Варна в понеделник
Дата: 21/06, 11:58
Чичо Георги остана без два крака след заболяване: Сам съм с 350 евро пенсия, няма как да се справя
Дата: 21/06, 11:48