кадър bTV
редактор Веселин Златков
24 май е най-обичаният български празник, независимо дали е баш националният ни празник. Той е от една страна празник на стремежа за духовност, от друга - почит към предците ни. Това заяви проф. Даниел Вълчев в „Лице в лице” по bTV.
Той коментира, че идеята 24 май да измести 3 март като националния празник, не е за да се издигне денят на писмеността и културата, а да се принизи честването на освобождението от Османско иго. Приемането на тази идея би била грешка, заяви проф. Даниел Вълчев.
„Хората в миналото са имали две задачи в живота - да вдигнат къща и да съберат пари да изучат децата”, каза още юристът. Той сподели, че сега това се размива като приоритет за българите. Една от причините е, че хората виждат, че не е необходимо да си посещавал университет, за да се присъединиш към обществения елит.
„Някой може да си вземе телефона и да се снима как прави каквото му хрумне и вместо да бъде обявен за лентяй, да се закичи с етикета „инфлуенсър”, коментира проф. Вълчев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пролетен фестивал ще се проведе днес в Морската градина на Варна
Дата: 06/05, 10:18
Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов: За балистична заплаха ще разчитаме на колективна защита
Дата: 06/05, 10:081 Коментар
Президентът Йотова: Най-важната дума днес е "благодаря"
Дата: 06/05, 10:001 Коментар
Във Варна се състоя ритуал по тържественото издигане на флага на Военноморските сили
Дата: 06/05, 09:501 Коментар
Голям протест на сръбските студенти е насрочен за 23 май
Дата: 06/05, 09:42