Агджа: Имам рак, малко ми остава


28/05/2024, 11:42

Кадър Нова 

Ще умра скоро и искам да кажа цялата истина за отвличането на Емануела Орланди", твърди в интервю за римския всекидневник "Република" Мехмет Али Агджа, предаде "24 часа“. 66-годишният турчин, който стреля срещу папа Йоан Павел II на 13 май 1981 г., иска на всяка цена да разкрие защо била изчезнала през 1983 г. ватиканската гражданка Емануела Орланди. Според него в нейния случай, както и в този с изчезването на Мирела Грегори, не става изобщо въпрос за педофилия или връзки с организираната престъпност.

Пред "Република" турчинът казва, че е болен от рак и му остава малко време живот."Затова искам съвестта ми да е чиста и да обясня всичко, което знам, за Емануела Орланди." Дни преди нея в Рим изчезна и 15-годишната Мирела Грегори. Агджа призовава да бъде изслушан от разследващата комисия в италианския парламент по случая "Орланди", която действа отскоро. Нейната цел е да стигне до истината чрез изслушването на нови свидетели и събирането на нови документи по случаите с двете момичета.

"Искам да разкрия цялата историческа истина срещу всички лъжи, които от 41 г. петнят половин свят. Имам неоспорими документални доказателства, които показват как заговорът срещу Емануела Орланди и Мирела Грегори е бил организиран, за да се получи в замяна освобождението ми. Няма никакъв друг мотив", категоричен е Агджа. Той иска лично да даде отговорите на загадките, заставайки пред 40-та депутати и сенатори в Рим. "Ако кажа и една лъжа, то тогава Италианската държава трябва да ме арестува". Турчинът допълва, че в миналото бил смятан за противоречива личност, но сега имал рак и живеел последните години от живота си, затова искал да се освободи от тази тежка тайна. "Нямам нужда от нищо, с изключение на Бог".

Продължение в https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/18026522

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Катимерини": След осмите поред избори за последните пет години, България изглежда най-накрая ще има стабилно правителство
Дата: 21/04, 21:42

Откриха шофьора, избягал от катастрофата с линейка в центъра на София
Дата: 21/04, 21:19

Стефан Янев: Гласуването е срещу статуквото и поставя тежка задача пред Румен Радев
Дата: 21/04, 21:02

Янкулов: Мисля, че Сарафов си дава сметка пред какви предизвикателства изправя цялата правосъдна система
Дата: 21/04, 20:502 Коментара

Иран все още не е взел решение дали да участва в преговори със САЩ
Дата: 21/04, 20:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия