Отбелязваме Деня на Ботев и загиналите за свободата


02/06/2024, 07:24

снимка:Булфото

С двеминутен вой на сирени днес точно в 12 ч. България отдава почит към загиналите за нейната свобода.

Сирените в цялата страна ще излъчат акустичния сигнал "Въздушна опасност", напомни Министерството на вътрешните работи, предава Дневник. 

При подаването на сигнала всички пешеходци и пътни превозни средства в населените места в страната, следва да преустановят движението си по улиците и площадите, като останат на място.

2 юни е обявен за Ден на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България с решение на Министерския съвет от 31 май 1993 г. Отдаването на почит със сирени, ставане на крака и едноминутно мълчание се практикува от много по-рано - още от 1948 г. насам.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Затварят временно улицата към Морска гара Варна
Дата: 07/05, 08:51

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 08:50

Внимание! Таймери на онлайн магазини притискат потребителите за бързи покупки, за да не правят важни проверки
Дата: 07/05, 08:44

526 евро глоба и 3 месеца без книжка за семейство, спряло в аварийната лента на "Тракия" заради дете
Дата: 07/05, 08:311 Коментар

Южна Корея продължава с усилията си за мир със Северна Корея
Дата: 07/05, 08:23

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия