Понижение на температурите в следващите дни


02/06/2024, 22:22

снимка: Булфото

Във вторник в Югоизточна България ще продължи да духа юг-югозападен вятър и там температурите ще се задържат високи, на места до 35°. В останалата част от страната вятърът ще се ориентира от северозапад и температурите ще започнат да се понижават, съобщиха от НИМХ.

Въздушната маса ще е силно неустойчива и след обяд и до полунощ ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност. На много места в Западна и Централна България ще има краткотрайни валежи с гръмотевици.

В Централна, а привечер и в Североизточна България явленията ще са интензивни, ще има и градушки. В сряда с умерен, в Дунавската равнина и силен вятър от северозапад ще прониква хладен въздух, температурите и в Югоизточна България ще се понижат, и преобладаващите максимални ще бъдат между 24° и 29°. На много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Условия за интензивни валежи и градушки има в Южна България.

В четвъртък ще продължи да духа умерен северозападен, в източната половина от страната север-североизточен вятър. Краткотрайни валежи ще има на места в Източна България и планинските райони.

В петък и през почивните дни ще се задържи неустойчиво. Слънчеви часове ще има преди обяд. След обяд и до полунощ отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи с гръмотевични бури. Остават условията за локални интензивни явления и градушки. Вятърът ще се ориентира от юг-югоизток и температурите постепенно ще се повишат.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Никола Цолов с бронз на картинг шампионата по издръжливост в Хасково
Дата: 21/04, 23:21

Половин Шумен остана без вода днес след поредна авария
Дата: 21/04, 23:14

Трафик нюз: 22-годишният, задържан за убийството на баща си в Пловдив, е направил частични самопризнания
Дата: 21/04, 23:07

ЦСКА удари с 2:1 Лудогорец за Купата
Дата: 21/04, 23:001 Коментар

Дете е пострадало леко при катастрофата между двата трамвая в София
Дата: 21/04, 22:57

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия