кадри bTV
редактор Веселин Златков
Морето вече ни зове, това обяви в прогнозата си за седмицата по bTV климатологът проф. Георги Рачев. Той съобщи, че вече два дни поред измерванията на температурата на морската вода показват 22 градуса. Това означава, че вече дори дамите могат да влизант в морето, коментира той.
„Така можеш да направиш тен като на австралийски тенисист, а не като на препечена скумрия”, добави професора. Той прогнозира температури от над 30 градуса за по-голямата част от страната в края на седмицата.

Валежи и гръмотевични бури могат да се очакват в сряда и четвъртък, предупреди синоптикът. Той заяви, че в тези дни ще се извалят големи дъждове, но добави, че те са изключително полезни. Проф. Рачев коментира, че те ще гарантират запасите в язовирите и ще предотвратят засушаването, което ни очаква с повишаването на температури над 20 градуса.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Трима души пострадаха при пожари през денонощието
Дата: 13/08, 07:50
Пребитото 5-годишно момченце остава в критично състояние
Дата: 13/08, 07:45
ЦСКА поглежда към плейофите в Лига Европа с едно наум
Дата: 13/08, 07:37
Нормален е трафикът на граничните пунктове със съседните държави
Дата: 13/08, 07:31